Przyjeżdżając do stolicy Tatr nie skupiaj się jedynie na ?oklepanych? miejscach do zwiedzania. Oczywiście wycieczka nad Morskie Oko jest obowiązkowa, podobnie jak przejście przez Krupówki. Pamiętaj jednak, że to nie jedyne wyjątkowe miejsca, które warto zobaczyć. W Zakopanem czekają między innymi muzea i galerie sztuki, czy na terenie położonych nieco dalej Pienin spływ Dunajcem.

zakopane co warto odwiedzić

We wpisach internetowych często padają pytania, co można zobaczyć w Zakopanem poza białym misiem, najbardziej znaną ulicą w Zakopanem i Giewontem. A miejsc jest naprawdę sporo. Jednym z nich jest muzeum Tatrzańskie. To jedno z najstarszych muzeów regionalnych w naszym kraju. Odwiedzając to miejsce poznamy największe okazy fauny i flory. Muzeum posiada około dwieście trzydzieści gatunków ptaków i ssaków. Są też skały i minerały oraz dzieła sztuki. Dodatkowo w zbiorach znalazła się literatura tatroznawcza. To idealnie miejsce dla osób, które nie tylko chcą odpocząć w Tatrach, ale też chcą pochłonąć trochę wiedzy na temat miejsca w jakim obecnie przebywają.

Osobom lubiącym adrenalinę i dobrą zabawę polecamy spływ przełomem Dunajca. Bowiem to obowiązkowy punkt na liście pobytu w Zakopanem. Sam początek spływu ma miejsce w miejscowości Sromowice Kąty, bo właśnie tam znajduje się stacja, z której wyruszają tratwy. W zależności od poziomu wody w Dunajcu trwa około dwóch, trzech godzin, a do pokonania jest odcinek 18 kilometrów. Spływ to nie tylko dawka adrenaliny, ale też możliwość zwiedzania okolicy. Podczas spływu jest okazja, by zobaczyć zamek i zaporę w Nidzicy, a także zabytkowy kościół w Dębnie.

A gdzie spać? Jeśli na wycieczkę wybieramy się z naszymi pociechami, apartament będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Kiedy, np. jedziemy odpocząć z niemowlakiem, z pewnością mamy możliwość wybrania mieszkania przystosowanego dla maluchów, w którym znajdzie się łóżeczko i większość niezbędnych przedmiotów. Natomiast, gdy w okresie wakacyjnym wybieramy się z nieco starszymi dzieciakami, na pewno będą one zachwycone placem zabaw oraz orzeźwiającą wodą w basenie. Mało tego w większości apartamentów za pobyt dzieci do trzeciego roku życia nie będziemy musieli ponosić żadnej opłaty.

W Zakopanem funkcjonuje Apartament AquaPark VIOLET idealny dla pięciu osób, który posiada nowocześnie urządzone wnętrza. Obiekt położony jest niecałe 5 minut od Krupówek, a więc znajduje się w samym centrum stolicy Tatr. Przytulnie urządzona sypialnia z dużym łożem małżeńskim pozwoli się odprężyć po ciężkim dniu spędzonym w górach. W kuchni do dyspozycji gości jest w pełni wyposażony aneks kuchenny oraz m.in. lodówka i płyta grzewcza. Łazienka z kabiną prysznicową umożliwia chwilę relaksu, a w salonie przy drinku można odpocząć na rozkładanej kanapie.

Apartament AquaPark VIOLET to jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc. Obiekt odwiedzają nie tylko Polacy, ale też osoby z Niemiec, Holandii czy nawet Włoch. Zdarza się, że ludzie przyjeżdżają do lokalu dwa razy w roku ? latem i zimą.

Call Now Button